O knize

Vážení přátelé, v letošním roce 2017 si celý svět připomíná výročí 200 let od vynálezu jízdního kola. K tomu to výročí byla vydána bohatě ilustrovaná kniha s názvem “Jízdní kolo, vynález, který sblížil svět.“

Obrazová kniha, první svého druhu v českém prostředí, seznamuje na 144 stranách milovníky cyklistiky s důležitými okamžiky vývoje jejich oblíbeného stroje a dopřává náhled do historie tohoto vynálezu.

Nabízí nejen historii ve světě ale i vývoj cyklistiky u nás, průvodce výrobců a značek v Čechách, zajímavosti z dobového tisku, atmosféru prvních závodů, lehký humor a mnohé další.

Vše bohatě barevně ilustrováno jedinečnými dobovými grafikami, fotografiemi, pohlednicemi, obrázky a textovými materiály.

V druhé části knihy je obrazová galerie unikátní sbírky téměř 20 nejvýznamnějších jízdních kol historie i českého cyklistického prostředí od roku 1817, začínající dřevěnou Draisinou, dále např. kolo Kohout, L&K Slavia, celoodpružená Praga a další.

Kniha nabízí čtenáři první ucelené seznámení se s úžasnou historií bicyklu a měla by se stát vítaným společníkem pro milovníky sportu i historie bez rozdílu věku.

Zvláště pro mladé bude jistě novým, překvapivým obrazovým příběhem, posilujícím jejich cyklistické nadšení.

Cyklistice zdar a příjemné počtení!